duminică, 31 august 2014

REZUMAT VIDEO. Viitorul - Steaua, 0-1 (Liga 1, 30.08.2014)

REZUMAT VIDEO Viitorul Steaua gol Iancu penalti 30.08.2014 meci fotbal Liga 1 YOUTUBE comentariu sportiv

Campionii Romaniei au obtinut o victorie de moral pe terenul celor de la FC Viitorul, scor 1-0, dupa o reusita a lui Gabriel Iancu.

Tanarul atacant a transformat, in minutul 52, o lovitura de pedeapsa pe care tot el o obtinuse, dupa un fault al lui Tiru din postura de ultim aparator, care i-a adus ultimului si eliminarea directa.

Si portarul celor de la Viitorul, Alexandru Buzbuchi, a fost eliminat direct in minutul 87, dupa un fault in afara careului asupra lui Gradinaru, intrat in minutul 68, in locul lui Adrian Popa.

Pentru ros-albastri urmeaza o pauza competitionala de doua saptamani, cauzata de meciurile echipelor nationale, in care se vor pregati suplimentar si vor incerca sa depaseasca socul eliminarii din UEFA Champions League.

In alta ordine de idei, mai multi jucatori au fost convocati la echipele nationale, printre acestia numarandu-se Arlauskis (Lituania), Szukala (Polonia), Varela (Capul Verde), Iancu si Tosca (Romania SUB21), in timp ce jucatorii convocati pentru meciul Romaniei din Grecia vor fi anuntati in cursul acestei zile.

Mai jos puteti citi caseta tehnica a partidei de la Chiajna:

FC Viitorul: Buzbuchi - Manea, Tiru, Mamele, Mitrea - Daminuta, Pana (Andelkovici '77), Nikolov (Carstocea '53) - Tanase, Bonilla (Markus '59), Benzar.

Antrenor: Bogdan Vintila

FC Steaua: Cojocaru - Luchin, Szukala, Varela, Tosca - Breeveld, Prepelita - Ad. Popa (Gradinaru '68), Stanciu (Vîlceanu '74), Pirvulescu (Keseru '46) - Iancu.

Antrenor: Constantin Galca

Cartonase galbene: Tanase '35 / Tosca '42, Breeveld '72, Keseru '86, Iancu '90+3

Cartonase rosii: Tiru '51, Buzbuchi '86

Arbitri: Radu Petrescu - Imre-Laszlo Bucsi, Adrian Ionescu - Marian Balaci

Observatori: Marian Dorobantu, Iuliuss Nemteanu