REZUMAT VIDEO. Oţelul - Steaua, 0-3. Liga 1, 05.10.2014

REZUMAT VIDEO GOLURI. Oţelul - Steaua, 0-3. 5 octombrie 2014

Rezumat Otelul - Steaua (0-3) 05.10.2014 by Steaua HD (YouTube), etapa a 10-a
Goluri: Latovlevici (min. 21), Sanmartean (min. 23), Szukala (min. 63)

REZUMAT VIDEO GOLURI Otelul Steaua 0-3 05.10.2014 octombrie YOUTUBE Liga 1 meciul partida

FC OTELUL - FC STEAUA 0-3

Campionii Romaniei s-au impus la scor de forfait pe terenul celor de la Otelul Galati in ultima partida dinaintea pauzei competitionale ocazionate de meciurile echipei nationale si au ramas pe prima pozitie in clasamentul Ligii 1, cu 25 de puncte dupa 10 etape disputate.

Iasmin Latovlevici a deschis scorul in minutul 21, cand a profitat de sutul deviat al lui Tanase si a inscris pe sub Hotoboc din aproximativ sapte metri. Lucian Sanmartean a majorat diferenta dupa doar doua minute, cu un sut plasat, in timp ce Lukasz Szukala a inchis tabela cu o lovitura de cap in repriza a doua.

Jocul a fost la discretia ros-albastrilor in totalitate, iar gazdele au nu au mai reusit sa puna probleme mai ales dupa eliminarea lui Helder, din minutul 17, care a primit doua cartonase galbene in debutul partidei.

Stelistii au revenit la Bucuresti dupa joc, iar luni dimineata vor efectua un antrenament de recuperare la stadion. Din lotul lui Constantin Galca nu vor mai face parte, insa, incepand de duminica, 13 jucatori internationali, care se vor prezenta la echipele nationale: Luchin, Latovlevici, Prepelita, Tanase, Chipciu, Sanmartean, Keseru si Rusescu (toti la echipa nationala a Romaniei), Iancu si Cojocaru (echipa nationala U21 a Romaniei), precum si "stranierii" Varela (Insulele Capului Verde), Arlauskis (Lituania) si Szukala (Polonia).

Mai jos puteti citi caseta tehnica a partidei de duminica:

FC OTELUL GALATI - FC STEAUA 0-3 (0-2)
Au marcat: Latovlevici 21, Sanmartean 23, Szukala 63

FC Otelul Galati: Hotoboc - Miselaricu, Miron, Sipovici, Popescu - Cojoc, Helder - Brigido (Zaharia '73), Cernat (Avdic '56), I. Popa (Cucu '46) - Jula.

Antrenor: Tibor Selymes.

FC Steaua: Arlauskis - Papp, Szukala (Rapa '85), Varela (Luchin '73), Latovlevici - Prepelita, Sanmartean - Chipciu, Rusescu (Iancu '67), Tanase - Keseru.

Antrenor: Constantin Galca.

Cartonase galbene: Helder '5, '17 / Tanase '18, Chipciu '45+1, Latovlevici '51, Iancu '89.

Cartonas rosu: Helder '17.

Partida a fost arbitrata de o brigada avandu-l la centru pe Catalin Popa, ajutat la cele doua linii de Aurel Onita si Andrei Constantinescu, in timp ce Adrian Illyes a fost rezerva.

Observatorii partidei au fost Marian Salomir si Romulus Chihaia.