vineri, 5 decembrie 2014

REZUMAT. Craiova - Steaua, 0-1. Cupa României Timişoreana (04.12.2014)

REZUMAT VIDEO Craiova Steaua 0-1 Cupa Romaniei fotbal YOUTUBE golul lui Rusescu joi seara 04.12.2014 stadionul Ion Oblemenco CSU Craiova FC Steaua Bucuresti sferturile Cupa Romaniei 4 decembrie 2014
CSU CRAIOVA - FC STEAUA, 0-1 (Cupa României, 04.12.2014)

Steaua s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei TIMISOREANA dupa ce a trecut, cu 1-0, de CS Universitatea Craiova, in ultima partida din istorie disputata pe Stadionul "Ion Oblemenco", joi, 4 decembrie 2014.

Raul Rusescu, aflat la prima partida din cariera sa pe legendara arena din Oltenia, care va fi demolata pentru a face loc unui stadion nou, a inscris in minutul 69, din lovitura de pedeapsa, primul sau gol de la revenirea dupa accidentarea grava provocata de Gabriel Muresan in jocul cu ASA Targu-Mures, din octombrie.
Astfel, golgeterul ros-albastrilor a intrat in istorie, fiind ultimul fotbalist care a inscris pe stadionul din Craiova, in timp ce Andrei Prepelita, fost capitan al Universitatii Craiova, a fost desemnat jucatorul partidei de joi seara.

Adversara din semifinale, care se vor disputa in dubla mansa, se va alege dintre CFR Cluj, Universitatea Cluj si Petrolul Ploiesti, care s-au calificat dupa ce le-au eliminat, in sferturi, pe CS Mioveni (4-3), Pandurii Targu-Jiu (1-0), respectiv ASA Targu-Mures (1-0).

Pentru campioni urmeaza partida din Liga 1 de duminica seara (18:00), din Ghencea, impotriva celor de la CSMS Iasi.

rezumat complet Craiova Steaua 0-1 joi 4 decembrie 2014 Cupa Romaniei Timisoreana fotbal foto Pro TV SPORT.RO ultimul meci pe Oblemenco Craiova vs Steaua Bucharest 0-1 highlights Rusescu a marcat golul calificarii a fost penalti 11 metri rezumatul meciului 04.12.2014 sferturile Cupei Romaniei rezultate echipele calificate Facebook Steaua Bucuresti
Craiova - Steaua (Cupa României Timişoreana, 4 decembrie 2014)/ foto: Facebook

Mai jos puteti citi caseta tehnica a partidei de la Craiova:

CSU CRAIOVA - FC STEAUA 0-1 (0-0)
A marcat: Rusescu (min. 69)

CS Universitatea Craiova: Balgradean - Tirnacop, Izvoranu, Frasinescu, Vatajelu - Mateiu, Madson (Sin '83), Brandan - Baluta (Herghelegiu '46), Bawab, Ferfelea (Carstea '74).

Antrenori: Sorin Cartu, Emil Sandoi.

FC Steaua: Cojocaru - Rapa, Luchin, Papp, Latovlevici - Prepelita, Breeveld - Stanciu, Neagu (Sanmartean '63), Tosca (Chipciu '46) - Rusescu (Ad. Popa '78).

Antrenor: Constantin Galca.

Cartonase galbene: Breeveld '30, Cojocaru '84, Sanmartean '89, Latovlevici '90+2

Meciul a fost arbitrat de Alexandru Tudor, ajutat de asistentii Mircea Orbulet si Alexandru Cerei. Arbitru de rezerva a fost Adrian Comanescu, iar observatori Corneliu Fecioru si Octavian Goga.

Puteţi vedea rezumatul video complet al meciului Craiova - Steaua şi cele mai importante momente pe site-ul oficial SPORT.RO: CRAIOVA 0-1 STEAUA, golul lui Rusescu o trimite pe Steaua in semifinalele Cupei Romaniei - www.sport.ro/cupa-romaniei/craiova-steaua-live-protv-20-30.html.