duminică, 7 decembrie 2014

REZUMAT VIDEO: Steaua Bucureşti - CSMS Iaşi,1-0 (Liga 1, etapa a 17-a). 07.12.2014

REZUMAT VIDEO Steaua Iasi 1-0 Liga 1 fotbal etapa 17 duminica seara 07.12.2014 YOUTUBE golul lui Szukala Ghencea rezumatul partidei FC Steaua Bucuresti CSMS Iasi 1-0 7 decembrie 2014
Szukala a marcat unicul gol al partidei Steaua - CSMS Iaşi (foto: Facebook, 07.12.2014)

Steaua Bucureşti a învins pe CSMS Iaşi în Ghencea cu scorul de 1-0, duminică seara, 7 decembrie 2014, prin golul marcat de Szukala în minutul 94, într-un meci contând pentru etapa a 17-a din Liga Întâi.

Steaua Bucuresti - CSMS Iasi 1-0 (Liga 1) 07.12.2014

Steaua Bucuresti - CSMS Iasi 1-0 (Liga 1) 07.12.2014 (Etapa 17)
de la Minutul 90 (YouTube)

Campionii Romaniei s-au impus cu 1-0 impotriva celor de la CSMS Iasi, intr-o partida contand pentru etapa a 17-a a Ligii 1, printr-un gol reusit de Lukasz Szukala in cel de-al patrulea minut de prelungiri.
Fundasul polonez a fost lovit puternic in zona fetei de portarul Grahovac, care a vazut al doilea cartonas galben si a fost eliminat, insa a reusit sa inscrie cu capul cel de-al patrulea gol al sezonului 2014-2015. In alta ordine de idei, Andrei Prepelita a fost eliminat in ultimul minut de joc pentru cumul de cartonase galbene si va fi suspendat in partida de Cupa Ligii, de duminica viitoare, de la Iasi.
Odata cu acest succes, campionii au stabilit un nou record in Liga 1, avand cel mai mare punctaj (43 de puncte) din istorie dupa introducerea sistemului de calcul cu 3 puncte la victorie.
Din pacate, aceasta victorie a fost umbrita de unul dintre cele mai triste evenimente din istoria clubului nostru, ros-albastrii fiind nevoiti sa evolueze cu sigla acoperita pe tricourile de joc, in urma deciziei Inaltei Curti de Casatie si Justitie, in urma careia dreptul de folosire a marcii Steaua Bucuresti a fost anulat.

Mai jos puteti citi caseta tehnica a partidei:
CAMPIONII ROMANIEI - CSMS IASI 1-0 (0-0)
A marcat Szukala 90+4
CAMPIONII ROMANIEI: Arlauskis - Luchin, Szukala, Varela, Filip - Prepelita, Sanmartean - Popa (Stanciu '70), Chipciu, Tanase - Keseru (Rusescu '60).
Antrenor: Constantin Galca.
CSMS Iasi: Grahovac - Voicu (Mitic '72), Plamada, Munteanu, Badic - Bosoi, Mihalache, Olah, Ciucur - Dobre (Caparco '90+6), Bole (Novac '86).
Antrenor: Nicolo Napoli.
Cartonase galbene: Sanmartean '32, Prepelita '59, '90+7, Rusescu '90 / Grahovac '75, '90+5
Cartonase rosii: Prepelita '90+7 / Grahovac '90+5
Arbitri: Iulian Calin - Octavian sovre, Ciprian Dansa - Marian Balaci
Observatori: Patritiu Abrudan, Marin Petrache

Sursa: FC Steaua Bucuresti (Facebook)