sâmbătă, 15 august 2015

REZUMAT VIDEO: Simona Halep - Agnieszka Radwanska 0-6, 6-3, 6-1 (Rogers Cup 2015, sferturi). Victoria cu numărul 300 din cariera Simonei Halep!

14 august 2015 rezumat video Simona Halep vs Agnieszka Radwanska 0-6 6-3 6-1 Rogers Cup 2015 Toronto sferturi de finala youtube Simona Halep Agnieszka Radwanska rezumatul meciului de aseara 14.08.2015 halep victoria numarul 300 highlights wta Simona Halep vs Agnieszka Radwanska Rogers Cup 2015 Toronto video machidoanca halep youtube toronto sferturi de finala cu poloneza august 2015 machedoanca simona halep sferturi de finala 2015 Rogers Cup Quarterfinals Simona Halep vs Agnieszka Radwanska WTA Highlights aromanca halep aromani celebri constanteanca simona halep 2015 300 de victorii pe terenul de tenis halep
Simona Halep s-a calificat în semifinale la Toronto (14.08.2015) / Foto: (C) Dolce Sport

Simona Halep, numărul 3 mondial, a învins-o pe jucătoarea poloneză de tenis Agnieszka Radwanska (locul 14 WTA) cu scorul de 0-6, 6-3, 6-1, și s-a calificat în semifinale la Rogers Cup vineri, 14 august 2015. A fost victoria cu numărul 300 din cariera machidoancei, urmată de a 25-a semifinală la un turneu WTA, informează DigiSport.Ro.
"La inceput nu imi puteam misca picioarele. Dar am ramas concentrata, am schimbat putin tactica. Ea a jucat fantastic in primul set. Insa am ramas concentrata si am luptat", a spus Simona Halep. "Am început să joc bine în setul al doilea şi am făcut tot ce am putut pentru a învinge. Pentru mine fiecare meci este important, lupt pentru fiecare minge. Sunt bucuroasă că joc în semifinale", a mai zis constănţeanca, potrivit www.dolce-sport.ro.
Simona Halep o va avea ca adversară în semifinale la Toronto pe italianca Sara Errani (17 WTA). Meciul de tenis va fi transmis în direct pe Dolce Sport 2 de la ora 20:00, sâmbătă, 15 august 2015.
Felicitări, Simona Halep! Suntem mândri de tine! Mult succes în semifinală!

2015 Rogers Cup Quarterfinals. Simona Halep vs Agnieszka Radwanska. WTA Highlights

Simona Halep defeats Agnieszka Radwanska 0-6, 6-3, 6-1 in Quarterfinals of Rogers Cup.