marți, 22 decembrie 2015

REZUMAT VIDEO GOLURI: FC Steaua Bucureşti - ACS Poli Timişoara 3-1 (etapa 23, Liga 1, 21.12.2015)

rezumat video goluri Steaua Timisoara 3-1 liga 1 etapa 23 21.12.2015 steaua timisoara 3-1 pitesti video rezumat complet youtube steaua bucuresti poli timisoara 3-1 21 decembrie 2015 rezumatul partidei de aseara fcsb acs poli timisoara 3-1 goluri stanciu hamroun golul superb al timisoarei golurile stelei cu acs poli timisoara la pitesti etapa 23 liga 1 fotbal highlights video steaua bucharest timisoara 3-1
Stanciu inscrie al doilea gol al Stelei in partida cu Timisoara, 21.12.2015/ Foto Facebook

FC Steaua Bucureşti a învins pe ACS Poli Timişoara cu scorul de 3-1 prin golurile marcate de Bocşan (autogol, min. 33), Stanciu (min. 48) şi Hamroun (min. 80) într-un meci disputat luni, 21 decembrie 2015, la Piteşti. Pentru oaspeţi a înscris Dan Popescu în minutul 82 cu un şut superb de la distanţă. Partida de fotbal jucată aseară a contat pentru etapa a 23-a din Liga 1.

FC Steaua Bucuresti - ACS Poli Timisoara 3-1. Rezumat video, toate golurile

Liga 1 Rezumat video/ Highlights - 21.12.2015
Steaua Bucuresti 3-1 ACS Poli Timisoara
Bocsan 33' (ag) Stanciu 48' Hamroun 80' / Dan Popescu 82'
by S TV (YouTube), 21 dec. 2015

Final de an en fanfare pentru campioni!

Campionii Romaniei au incheiat anul 2015 cu o victorie categorica, scor 3-1, impotriva celor de la ACS Poli Timisoara, razbunand, astfel, infrangerea din tur, cand au pierdut cu 1-0 o partida dominata de la inceput si pana la sfarsit.
De data aceasta, la Pitesti a fost un meci in care ghinionul nu a mai facut parte din meniul Stelei, transferandu-se, in prima instanta, la tanarul Bocsan, de la ACS, care a deschis scorul cu un autogol, in minutul 33, stabilind si scorul pauzei.
Dupa ce au revenit de la cabine, ros-albastrii au pus stapanire definitiv pe joc, iar golul superb al lui Nicolae Stanciu, din minutul 48, a venit in mod normal. Daca decarul Stelei a inscris a doua oara consecutiv in numai 4 zile, Jugurtha Hamroun a facut-o la o saptamana dupa ce a adus victoria cu FC Viitorul si a dus scorul la 3-0 pentru campioni in meciul cu ACS Poli, in minutul 80. Cadoul de consolare al banatenilor a fost reprezentat de golul de generic al lui Dan Popescu, din minutul 82.
Stelistii au intrat in vacanta, astfel, cu patru victorii consecutive, toate obtinute de la revenirea lui Laurentiu Reghecampf si vor ierna pe pozitia a patra in clasament, situatie cu care nu s-au mai confruntat in ultimii ani.
In alta ordine de idei, la pauza jocului de la Pitesti, doamna Gica Dobrin, vaduva marelui fotbalist Nicolae Dobrin, a oferit, impreuna cu presedintele Stelei, Valeriu Argaseala, cateva cadouri copiilor de la o grupa de juniori de la Scoala de Fotbal "Nicolae Dobrin", care au fost servit clubul ca si copii de mingi la partidele disputate la Pitesti.