luni, 11 iulie 2016

REZUMAT VIDEO: Franţa - Portugalia 0-1 (FINALA EURO 2016). Portugalia a câştigat C.E. de Fotbal!

franta portugalia 0-1 rezumat video portugalia franta finala euro 2016 rezumatul video al meciului de aseara franta portugalia 0-1 rezumatul partidei portugalia vs franta video euro 2016 c.e. fotbal franta 2016 finala accidentarea lui cristiano ronaldo youtube franta portugalia 0-1 finala campionatului european de fotbal golul lui eder portugal vs france full highlights all goals youtube Portugal win Euro 2016
Portugalia a castigat finala Euro 2016 din Franta/ Foto Facebook Seleções de Portugal

Portugalia a învins Franţa cu scorul de 1-0, câştigând astfel finala Euro 2016 disputată duminică, 10 iulie 2016. Unicul gol al partidei jucate pe Stade de France a fost marcat de Eder în minutul 110. Fotbaliştii portughezi au obţinut aseară primul titlu european din istorie.
Cristiano Ronaldo s-a accidentat în minutul 8 al finalei Campionatului European de Fotbal şi după 15 minute a fost schimbat de Quaresma. Francezii au avut doar două ocazii clare prin Griezmann, în minutul 65, şi Gignac care şutat în bară în minutul 92. În prelungiri, jucătorii portughezi au avut şanse mari să înscrie prin Eder (min. 104) şi Guerreiro (bară din lovitură liberă în min. 107), însă Eder a dat singurul gol al meciului în minutul 110.
Fotbalistul francez Antoine Griezmann a câştigat titlul de golgheter la Euro 2016 cu 6 goluri marcate.

Portugal vs France 1-0. Highlights. Euro 2016 Final 10/07/2016

Portugal vs France 1-0 All Goals & EXTENDED Highlights (EURO 2016 Final) 10/07/2016 HD
Portugal vs France 1-0 Eder Goal
by Zilizobamba Tanzania (YouTube), 10 iul. 2016

Portugalia e campioana Europei, dupa 1-0 cu Franta, cu un gol dramatic in minutul 110 al lui Eder. Vezi rezumatul video al finalei, comentat in limba romana, aici, pe www.stirileprotv.ro.
Detalii despre meciul Portugalia - Franta (1-0), finala C.E. de Fotbal 2016, gasiti pe StirileProTv.Ro.

rezumat video portugalia vs franta euro 2016 youtube rezumatul meciului franta portugalia stade de france 10 iulie 2016 golul finalei euro 2016 eder france vs portugalia euro 2016 final all highlights youtube campionatul european de fotbal franta 2016 eder who scored the winning goal euro 2016 final
Eder a marcat golul victoriei Portugaliei in finala Campionatului European de Fotbal 2016

Antoine Griezmann's UEFA EURO 2016 goals. Watch all six strikes:

Congratulations, Portugal!

Un comentariu:

1. a fost echilibrata finala euro 2016 franta portugalia. ma asteptam insa ca meciul de aseara sa fie mai spectaculos. portugalia a castigat meritat cu 1-0 partida cea mai importanta de la campionatul european de fotbal..