luni, 18 iulie 2016

REZUMAT VIDEO: Steaua Bucureşti - Concordia Chiajna 2-1. Finala Cupei Ligii Adeplast (17 iulie 2016)

rezumat video steaua chiajna 2-1 cupa ligii steaua chiajna 2-1 rezumat video finala cupei ligii adeplast 17 iulie 2016 steaua bucuresti concordia chiajna 2-1 17.07.2016 golul lui hamroun din scarita rezumatul partidei de aseara
Steaua a castigat Cupa Ligii impotriva Concordiei Chiajna pe National Arena/ 17.07.2016

F.C. Steaua Bucureşti a învins-o pe Concordia Chiajna cu scorul de 2-1 în finala Cupei Ligii Adeplast disputată duminică, 17 iulie 2016, pe Arena Naţională din Bucureşti. Golurile Stelei în partida de aseară au fost marcate de Marko Momcilovic (min. 61) şi Jugurtha Hamroun (minutul 111) care a înscris cu o "scăriţă" din penalty. Pentru Concordia Chiajna a marcat atacantul Marius Pena în minutul 88.
Roş-albaştrii au câştigat pentru a doua oară consecutiv Cupa Ligii Adeplast, competitie reînfiinţată în sezonul 2014-2015.

Steaua Bucuresti - Concordia Chiajna 2-1. Cupa Ligii, finala, rezumat video (17.07.2016)

Steaua Bucuresti castiga Cupa Ligii cu scorul de 2 - 1.
by Sports & Fun (YouTube), 17 iul. 2016

Cupa Ligii Adeplast ramane la Steaua!

FC Steaua Bucuresti a cucerit, pentru a doua oara consecutiv, Cupa Ligii Adeplast, competitie reinfiintata in sezonul 2014-2015, invingand-o, in finala, pe CS Concordia Chiajna, scor 2-1.
Marko Momcilovic (minutul 61) si Jugurtha Hamroun (minutul 111) au fost marcatorii ros-albastrilor, in timp ce pentru ilfoveni a inscris Marius Pena (minutul 88). Golul fundasului Stelei a venit in urma unei lovituri libere executate de Hamroun, la care Golubovic, intrat la pauza, l-a obligat pe Balgradean sa respinga in fata pana la Momcilovic. Golul victoriei din prelungiri a venit dintr-o lovitura de pedeapsa obtinuta de Sulley Ali Muniru, care a slalomat printre jucatorii Concordiei si l-a obligat pe Serediuc sa il faulteze in careu. Hamroun a dat dovada de mult sange rece in fata portii si a inscris cu o "scarita", declansand sarbatoarea stelistilor de pe National Arena.
In alta ordine de idei, ros-albastrii au purtat, in premiera, noile echipamente Nike, create special pentru a celebra 30 de ani de la castigarea Cupei Campionilor Europeni. In semn de respect pentru performanta obtinuta de predecesorii lor pe 7 mai 1986, stelistii vor purta acest set de echipament la toate partidele de pe teren propriu pana la sfarsitul acestui an calendaristic!
Festivitatea de premiere a castigatorilor Cupei Ligii Adeplast a fost urmata de un concert al trupei Zdob si Zdub, precum si al lui Smiley, in timp ce DJ Harra a mixat inaintea meciului si la pauza.
Pentru Steaua urmeaza prima etapa a Ligii 1 din sezonul 2016-2017, impotriva celor de la CSMS Iasi, partida programata de LPF duminica seara, tot pe National Arena.

Mai jos puteti citi caseta tehnica meciului:
FC STEAUA BUCURESTI - CS CONCORDIA CHIAJNA 2-1 (0-0, 1-1)
Au marcat: Momcilovic 61, Hamroun 111/ Pena 88
FC Steaua Bucuresti: Nita - Enache, Tamas, Alin Tosca, Momcilovic - Achim, Bourceanu (Aganovic '56), Nicolae Stanciu (Sulley Ali Muniru '102) - Adrian Popa, Tudorie (Golubovic '46), Hamroun.
Antrenor: Laurentiu Reghecampf.
CS Concordia Chiajna: Balgradean - Feussi (Constantinescu '83), Tincu, Mamele, Bucurica - Melinte, Bruno Madeira (Rasdan '78) - Gradinaru (Serediuc '70), Cristescu, Rosu - Pena.
Antrenor: Emil Sandoi.
Cartonase galbene: Enache '63, Aganovic '90+1, Golubovic '98, Hamroun '105 / Bruno Madeira '68, Rosu '85, Mamele '100, Balgradean '110, Melinte '119.
Meciul a fost arbitrat de Marius Avram, ajutat de asistentii Radu Ghinguleac si Mircea Orbulet. Arbitru de rezerva a fost Adrian Cojocaru.

Un comentariu:

1. steaua a dominat totusi finala cupei ligii cu chiajna. ma asteptam sa joace mai bine steaua..