sâmbătă, 20 august 2016

Cincinnati 2016: Simona Halep - Agnieszka Radwanska 7-5, 6-1 (rezumat video). WTA Highlights, 2016 Western and Southern Open Quarterfinals

rezumat video Simona Halep Agnieszka Radwanska youtube Cincinnati 2016 Halep sferturi de finala cu poloneza rezultat scor final Halep vs Radwanska rezumat video Simona Halep Agnieszka Radwanska 7-5 6-1 halep meciul urmator wta youtube highlights video rezumatul partidei Cincinnati 2016 Simona Halep vs Agnieszka Radwanska 2016 Western and Southern Open Quarterfinals.
Simona Halep s-a calificat in semifinale la Cincinnati 2016/ Foto: Steve Oldfield

Simona Halep (4 WTA) a învins-o pe poloneza Agnieszka Radwanska, locul 5 mondial, cu scorul de 7-5, 6-1, şi s-a calificat în semifinalele turneului de la Cincinnati vineri, 19 august 2016. În meciul următor, machidoanca va juca împotriva jucătoarei germane Angelique Kerber, numărul doi mondial, care a câştigat în 3 seturi, 4-6, 6-3, 6-0, contra Carlei Suarez Navarro. Partida dintre Halep şi Kerber va fi transmisă în direct pe Dolce Sport 2 sâmbătă de la ora 21:30.
Felicitări, Simona Halep! Suntem mândri de tine!

2016 Western and Southern Open Quarterfinals. Simona Halep vs Agnieszka Radwanska. WTA Highlights

by WTA (YouTube), 19 aug. 2016

Detalii despre meciul din sferturi găsiţi aici: www.digisport.ro/Sport/TENIS/LIVE+Simona+Halep+-+Agnieszka+Radwanska+Cincinnati+ (Victorie impresionantă pentru Halep! Simona a trecut de Radwanska şi e în semifinale la Cincinnati).

Sursa foto (Picture Courtesy): Western & Southern Open (Facebook) - www.facebook.com/cincytennis/ After trailing 0-4, Simona Halep wins 13 of the last 15 games to defeat Aga Radwanska/ Photo by Steve Oldfield.