luni, 7 noiembrie 2016

REZUMAT VIDEO GOLURI: Steaua Bucureşti - Viitorul 2-0. Liga 1, etapa a 15-a, 06.11.2016

steaua viitorul rezultat rezumat video goluri Steaua Viitorul scor 2-0 Liga 1 etapa 15 06.11.2016 Arena Nationala steaua bucuresti vs viitorul constanta 2-0 rezumatul partidei golurile meciului steaua viitorul 6 noiembrie 2016 liga 1 orange rezumatul partidei de aseara steaua viitorul youtube highlights Steaua - Viitorul 2-0, Liga 1, etapa 15, 06.11.2016, Arena Nationala
Steaua - Viitorul 2-0, Liga 1, etapa 15, 06.11.2016, Arena Nationala/ Foto Facebook FC Steaua Bucuresti

Echipa de fotbal F.C. Steaua Bucureşti a învins pe F.C. Viitorul, scor 2-0, într-un meci contând pentru etapa a cincisprezecea din Liga 1 Orange, disputat pe Arena Naţională din Capitală duminică seară, 6 noiembrie 2016. Golurile Stelei în partida de aseară au fost marcate de Boldrin, în minutul 17 din penalti, şi Momcilovic (min. 22).

Steaua - Viitorul 2-0. REZUMAT VIDEO, Liga 1, 06.11.2016

Steaua vs Viitorul 2-0 REZUMAT COMPLET Liga 1 06.11.2016 by Steaua PS (YouTube), 6 nov. 2016

FC STEAUA - FC VIITORUL 2-0

FC Steaua Bucuresti a castigat, scor 2-0, partida cu FC Viitorul si isi pastreaza distanta de 3 puncte fata de ocupanta locului secund, CSU Craiova.
Fernando Boldrin, din lovitura de pedeapsa (minutul 17) si Marko Momcilovic (minutul 22) au semnat golurile ros-albastrilor, care au oferit, cu concursul adversarilor, o partida spectaculoasa, cu foarte multe ocazii la ambele porti. Jocul a fost si presarat cu momente dure, Sulley Muniru alegandu-se cu arcada sparta in prima repriza, in timp ce Ovidiu Popescu, revenit in timp record dupa accidentarea de la Iasi, a fost lovit in fata in a doua repriza, fara ca arbitrul sa opreasca partida in ambele faze.
Pentru ros-albastri urmeaza doua zile libere, in conditiile in care incepe pauza competitionala ocazionata de partidele echipelor nationale, urmand ca acestia sa revina la antrenamente miercuri dimineata. Adrian Popa, Alin Tosca si Gabriel Enache se vor alatura lotului echipei nationale, care va juca vineri impotriva Poloniei, in preliminariile Cupei Mondiale din 2018.
Mai jos puteti citi caseta tehnica a partidei:
FC STEAUA - FC VIITORUL 2-0 (2-0)
Au marcat: Boldrin 17, Momcilovic 22
FC Steaua: Nita - O. Popescu, Tamas, Moke, Momcilovic - Achim (Aganovic 50'/ Alin Tosca 75'), Sulley Muniru (Bourceanu 50'), Enache, Boldrin, De Amorim - Adrian Popa.
Antrenor: Laurentiu Reghecampf.
Viitorul: Rimniceanu - Hodorogea, Tiru, Brandan (C. Ganea 34'), Boli - R. Marin, Nedelcu, Purece - Chitu, G. Iancu (A. Stoica 46'/Cicaldau 71'), F. Coman.
Antrenor: Gheorghe Hagi.
Cartonase galbene: Tamas 43', Bourceanu 90'+3'/Tiru 22', Coman 56'.
Arbitri: George Catalin Gaman (Craiova), Ovidiu Artene (Vaslui), Istvan Miclos Nagy (Cluj-Napoca); rezerva: Iulian Dima (Bucuresti).
Observatori: Marian Dorobantu (CCA/Buzau), Ion Craiu (LPF/Bucuresti).