luni, 3 aprilie 2017

REZUMAT VIDEO GOLURI: FCSB (Steaua) - Dinamo 2-1. Liga 1, play-off, etapa a 3-a, 2 aprilie 2017

02.04.2017 steaua dinamo rezultat final fc steaua dinamo 2-1 rezumat video golurile meciului steaua fcsb dinamo 2-1 liga 1 etapa 3 play off 2 aprilie 2017 youtube steaua fcsb dinamo 2-1 golurile stelei din partida de aseara alibec boldrin nemec a marcat din nou pentru fc dinamo bucuresti play off etapa a treia video rezumatul meciului fcsb dinamo 2-1 02.04.2017 youtube liga 1 steaua dinamo 2-1 rezumat complet video golurile meciului de aseara fcsb dinamo 2-1
FCSB - Dinamo 2-1 (Liga 1, Bucuresti, National Arena, 02.04.2017)/ Foto Facebook FC Steaua Bucuresti

Echipa de fotbal FCSB (FC Steaua Bucureşti) a învins pe FC Dinamo Bucureşti, scor 2-1, prin golurile marcate de către Denis Alibec (min. 10) şi Rick Boldrin (min. 75), într-un meci contând pentru etapa a treia din play-offul Ligii 1, disputat la Bucureşti pe Arena Naţională duminică seara, 2 aprilie 2017. Nemec a înscris golul dinamoviştilor în minutul 58.
Fotbaliştii roş-albaştri antrenaţi de Laurenţiu Reghecampf au ajuns la 30 de puncte în clasament, fiind la egalitate cu Viitorul, datorită rezultatului din partida de aseară.

Steaua - Dinamo 2-1 | Rezumat video, goluri | PLAY-OFF 02.04.2017

Steaua FCSB vs Dinamo 2-1 | REZUMAT COMPLET | Play-off 2 aprilie 2017
by Steaua PS (YouTube), 2 apr. 2017

FC STEAUA - FC DINAMO 2-1

FC Steaua Bucuresti a castigat de o maniera extraordinara Derby-ul cu numarul 169, impunandu-se cu 2-1 si incheind, astfel, seria de meciuri fara victorie impotriva celor de la Dinamo.
Denis Alibec si-a demonstrat inca o data valoarea si a deschis scorul in minutul 10, cu un sut superb, de la aproximativ 25 de metri, lasandu-l pe Cerniauskas fara replica si declansand nebunia pe National Arena, care a gazduit aproximativ 30.000 de spectatori. Desi au fost mai prezenti in joc si mai buni per ansamblu, ros-albastrii s-au vazut egalati in minutul 58, atunci cand Nemec a trimis mingea in plasa cu capul, dupa un corner executat de Hanca. Laurentiu Reghecampf a fost inspirat cand l-a introdus in teren pe Rick Boldrin, brazilianul inscriind in minutul 75 si aducand bucuria in tabara ros-albastra. Partida s-a incheiat cu ambele echipe in 10 jucatori, Pintilii si Busuladzic fiind eliminati pe final. Stelistii i-au egalat in clasament pe cei de la Viitorul, care au o partida in minus.
FC Steaua Bucuresti le multumeste celor peste 20.000 de suporteri ros-albastri prezenti pe National Arena, care au incurajat echipa pe toata durata partidei si ii asteapta in numar mare si la partida cu Astra Giurgiu, de joi seara!

Mai jos puteti citi caseta tehnica a partidei:
FC STEAUA - FC DINAMO 2-1 (1-0)
Au marcat: Denis Alibec 10, Rick Boldrin 75/ Nemec 58
FC Steaua: Fl. Nita - Pleasca, Moke, Pintilii, Momcilovic - Muniru, Ov. Popescu - Enache, Fl. Tanase (Achim 90), De Amorim (Boldrin 74) - Alibec (Gnohere 81).
Antrenor: Laurentiu Reghecampf
FC Dinamo: Cerniauskas – Romera Navarro, Nedelcearu, M. Popescu, St. Filip – Busuladzic, Mahlangu (Rivaldinho 83) – Hanca, Bawab (Nistor 67), M. Oliva (P. Petre 58) – Nemec.
Antrenor: Cosmin Contra.
Cartonase galbene: Muniru 53', Tanase 72', Alibec 72', Pintilii 80', O.Popescu 85' / Busuladzic 36', Nedelcearu 45', Oliva 48'
Cartonase rosii: Pintilii 87' / Busuladzic 90+3'
Arbitri: Istvan Kovacs (Carei), Valentin Avram (Bucuresti), Alexandru Cerei (Cluj-Napoca); rezerva: Andrei Florin Chivulete (Bucuresti).
Observatori: Zoltan Szekely (Baia Mare), Constantin Statescu (Bucuresti)