miercuri, 7 iunie 2017

Simona Halep este în semifinale la Roland Garros 2017 după victoria împotriva Elinei Svitolina!

Simona Halep Roland Garros 2017 Halep in semifinale la French Open 2017 Simona Halep castiga in sferturile de finala cu Svitolina la Roland Garros 2017 7 iunie
Simona Halep, Roland Garros 2017/ Photo Courtesy: Roland-Garros Twitter

Simona Halep a învins-o pe Elina Svitolina în trei seturi, scor 3-6, 7-6, 6-0, în sferturile de finală la Roland Garros 2017. Machidoanca a revenit senzaţional în setul al doilea de la 5-1 pentru jucătoarea de tenis din Ucraina. Simona Halep va juca împotriva Karolinei Pliskova în semifinalele celui de-al doilea Grand Slam al anului.
Felicitări, Simona Halep! Suntem mândri de tine! Mult succes în partida următoare!

VIDEO Simona Halep vs Elina Svitolina Highlights - Women's Quarterfinals 2017 | Roland-Garros:

Simona Halep vs Elina Svitolina Highlights - Women's Quarterfinals 2017 | Roland-Garros. Here are the best moments from the Simona Halep / Elina Svitolina duel at the women's quarterfinals of French Open 2017. Simona Halep won 3/6 - 7/6 - 0/6.