luni, 25 septembrie 2017

REZUMAT VIDEO: FCSB (Steaua) - Dinamo 1-0. Liga 1, etapa 12, 24 septembrie 2017

REZUMAT VIDEO FCSB Steaua - Dinamo 1-0 fcsb rezultat final steaua bucuresti dinamo video rezumat complet youtube  Liga 1, etapa 12, 24 septembrie 2017 steaua bucuresti fcsb dinamo 1-0 golul lui Marko Momcilovic, Steaua - Dinamo 1-0 Liga 1, etapa 12, Bucuresti, National Arena, 24.09.2017
Marko Momcilovic, Steaua - Dinamo 1-0 (Liga 1, etapa 12, Bucuresti, National Arena, 24.09.2017)/ Foto Facebook FC Steaua Bucuresti

Echipa de fotbal FCSB (FC Steaua Bucureşti) a învins pe FC Dinamo București, scor 1-0, prin golul marcat de Marko Momcilovic (min. 31), într-un meci contând pentru etapa a douăsprezecea din Liga 1, disputat la Bucureşti pe Arena Naţională duminică seara, 24 septembrie 2017.

LIGA 1: Steaua - Dinamo 1-0 | REZUMAT VIDEO 24.09.2017

Liga 1: FCSB (Steaua) vs Dinamo 1-0, REZUMAT VIDEO COMPLET 24.09.2017
by YouTube, 24 sept. 2017

FC STEAUA - FC DINAMO 1-0

FC Steaua Bucuresti a obtinut o victorie superba si pe deplin meritata in Derby, scor 1-0, la capatul unei partide extrem de antrenante pentru spectatori si pentru cei din fata televizoarelor.
Eroul ros-albastrilor de duminica seara s-a numit Marko Momcilovic, fundasul stang inscriind impecabil dupa un corner executat de catre Dennis Man, in minutul 31. Oaspetii au gasit resurse nebanuite de a tine piept Stelei in prima repriza, ridicandu-se la nivelul impus de un meci cu asemenea tensiune si au avut chiar sansa de a egala in minutul 44, atunci cand Mahlangu a trimis mingea in bara laterala. Nicolae Dica l-a inlocuit pe capitanul Denis Alibec cu Harlem Gnohere dupa reluarea jocului, iar repriza secunda le-a apartinut ros-albastrilor, care au ratat cateva ocazii uriase de a inscrie prin Man sau Gnohere. Cea mai mare sansa de a se desprinde si de a inchide jocul i-a apartinut lui Constantin Budescu, in minutul 77, acesta avand parte, din pacate, de prima lovitura de pedeapsa ratata in cariera.
Odata cu aceasta victorie extraordinara, obtinuta in fata a peste 27.000 de suporteri, stelistii s-au apropiat la un punct de liderul CFR Cluj, care va disputa luni seara o partida dificila pe terenul celor de la Astra Giurgiu.
Pentru FC Steaua Bucuresti, care multumeste pe aceasta cale suporterilor pentru incurajari, urmeaza o deplasare in Elvetia, acolo unde o vor intalni, joi seara (20:00 ora Romaniei), pe FC Lugano, intr-o partida contand pentru a doua etapa a Grupei G din UEFA Europa League.

Mai jos puteti citi caseta tehnica a partidei:
FC STEAUA BUCURESTI - FC DINAMO BUCURESTI 1-0 (1-0)
A marcat: Momcilovic 31
FC Steaua Bucuresti: Nita - Benzar, Planic, Balasa, Momcilovic - Nedelcu, Popescu - Man (Teixeira 85'), Budescu, Coman (F. Tanase 64') - Alibec (Gnohere 46').
Antrenor: Nicolae Dica.
FC Dinamo Bucuresti: Penedo - Romera, Nedelcearu, Katsikas, Filip (I. Gheorghe 67') - Mahlangu, Anton - Hanca (Bokila 58'), Nascimento (M. Oliva 59'), Salomao - Nemec.
Antrenor: Vasile Miriuta.
Cartonase galbene: Coman 25', Balasa 34', Benzar 45+2', O. Popescu 74'.
Arbitri: Istvan Kovacs (centru), Ovidiu Artene si Vasile Marinescu (asistenti), George Radulescu (rezerva).
Observatori: Alexandru Deaconu (CCA), Mircea Calin (LPF).