vineri, 20 octombrie 2017

REZUMAT VIDEO GOLURI: Hapoel Beer Sheva - FCSB (Steaua București) 1-2 (Europa League, grupa G, 19.10.2017)

rezumat video hapoel beer sheva steaua video 1-2 golurile meciului gnohere rezultat final REZUMAT VIDEO GOLURI Hapoel Beer Sheva FCSB Steaua București 1-2 Europa League grupa G 19.10.2017 steaua vs hapoel beer sheva video rezumatul complet al partidei golurile lui gnohere steaua hapoel 19 octombrie 2017
REZUMAT VIDEO: Hapoel Beer Sheva - FCSB 1-2 (Europa League, grupa G, 19.10.2017)/ Foto: Raed Krishan - Gazeta sporturilor/ Sursa foto: Facebook FC Steaua Bucuresti

FCSB (Steaua București) a învins pe Hapoel Beer Sheva, scor 2-1, într-un meci disputat în deplasare joi, 19 octombrie 2017, din UEFA Europa League, grupa G. Golurile Stelei au fost marcate de Harlem Gnohere, iar Cuenca a înscris pentru echipa israeliana.

Hapoel Beer Sheva - Steaua 1-2. REZUMAT VIDEO GOLURI, UEFA EUROPA LEAGUE

Hapoel Be'er Sheva vs Steaua FCSB 1-2, Europa League, 19.10.2017 by YouTube, 19 octombrie 2017

HAPOEL BEER SHEVA - FC STEAUA 1-2

FC Steaua Bucuresti a obtinut o victorie superba, scor 2-1, pe terenul celor de la Hapoel Beer Sheva FC si conduce Grupa G, cu 9 puncte din tot atatea posibile.
Odata cu succesul inregistrat pe teren celui mai bine cotat adversar, ros-albastrii sunt ca si calificati in primavara europeana, toate celelalte trei echipe din grupa avand cate 3 puncte la mijlocul acestei faze a UEFA Europa League.
Dupa un start foarte bun in meciul din Israel, ros-albastrii s-au vazut dominati pe finalul primei parti, insa au revenit foarte bine de la vestiare, iar Harlem Gnohere, introdus in minutul 69, a deschis scorul dupa doar 21 de secunde, dupa o faza magistrala creata de Filipe Teixeira. Acelasi Gnohere a majorat avantajul stelistilor in minutul 75, din centrarea superba a lui Constantin Budescu. Isaac Cuenca a stabilit scorul final in minutul 88, insa prea tarziu pentru a le mai da sperante la un punct israelienilor.
Delegatia Stelei va reveni vineri dupa-amiaza la Bucuresti, acolo unde trebuie sa pregateasca partida de campionat impotriva celor de la Poli Timisoara, care se va disputa duminica seara (20:45), pe National Arena.

Mai jos puteti citi caseta tehnica a meciului:
HAPOEL BEER SHEVA - FC STEAUA 1-2 (0-0)
Au marcat: Cuenca 88/ Gnohere 70 si 75
Hapoel Beer Sheva: Goresh - Bitton (Cuenca 74'), Taha, Elhamed, Korhut - Brown, Ogu (Radi 29'), Einbinder - Melikson, Sahar (Pekhart 68'), Nwakaeme.
Antrenor: Barak Bakhar.
FC Steaua Bucuresti: Nita - Benzar (Enache 25'), Planic, Balasa, Momcilovic - Nedelcu, O. Popescu - Man (F. Coman 58'), Budescu, Teixeira - F. Tanase (Gnohere 69').
Antrenor: Nicolae Dica.
Cartonase galbene: Melikson 90', Elhamed 90+2'/F. Tanase 52', Teixeira 62', Coman 72', O. Popescu 90+4'.
Arbitri: Kevin Blom (centru), Charles Schaap si Joost van Zuilen (asistenti), Bas van Dongen (rezerva) - toti din Olanda.