duminică, 8 iulie 2018

REZUMAT VIDEO: Rusia - Croația 2-2 (3-4). CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL (RUSIA 2018)

VIDEO Cupa Mondială de Fotbal: Croația bate Rusia la penalty-uri și se califică în semifinale, unde va întâlni Anglia!
Ultimul sfert de finală a fost dramatic! 1 - 1 după 90 de minute, 2 - 2 după 120 de minute și 4 - 3 pentru Croația după loviturile de departajare. La partida de pe stadionul Fișt din Soci au asistat președintele Croației, Kolinda Grabar-Kitarovic, și premierul Rusiei, Dmitry Medvedev. Croația a mai ajuns în semifinale în 1998, atunci când a și cucerit medalia de bronz, informează Știrile TVR.ro.

FOTO, GOLURI, REZUMAT VIDEO Rusia - Croația 2-2 (3-4), C.M. 2018. Momentele importante ale meciului pe www.stiri.tvr.ro.

HIGHLIGHTS Russia vs. Croatia - 2018 FIFA World Cup Russia™ - Match 59

Croatia secured their place in the Semi-Finals of the 2018 FIFA World Cup after a penalty shootout victory over hosts Russia.
Find out where to watch live: fifa.tv/watch2018