duminică, 1 iulie 2018

REZUMAT VIDEO: Spania - Rusia 3-4 (1-1). CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL (RUSIA 2018)

CALIFICARE ISTORICĂ pentru Rusia în sferturi, care elimină Spania de la Mondial după ce câștigă cu 4-3 la loviturile de departajare! Spania este eliminată de la Campionatul Mondial de Fotbal din Rusia, după ce a pierdut la loviturile de departajare în meciul din optimi cu Rusia. Scorul a fost 1-1 după cele 90 de minute regulamentare de joc și a rămas neschimbat după cele 30 de minute de prelungiri, informează Știrile TVR.

În sferturile de finală ale C.M. de Fotbal 2018, Rusia o va întâlni pe învingătoarea meciului Croația - Danemarca.

HIGHLIGHTS Spain vs. Russia - 2018 FIFA World Cup Russia™ - Match 51

The fairy-tale continued for host nation Russia as they defeated Spain on penalties to advance to the Quarter-Finals!
Find out where to watch live: fifa.tv/watch2018