sâmbătă, 7 iulie 2018

REZUMAT VIDEO: Suedia - Anglia 0-2. CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL (RUSIA 2018)

Cupa Mondială 2018: Suedia – Anglia 0 - 2. VIDEO, principalele faze ale partidei
Primul meci al zilei din sferturile de finală ale CM 2018, Suedia - Anglia, s-a jucat pe Samara Arena, în direct la TVR 1 și TVR HD. Suedia nu a mai intrat într-o semifinală de Cupă Mondială din 1994, când trecea de România în sferturi, la loviturile de departajare. Anglia a fost ultima oară în semifinale în 1990, când a ajuns pe locul IV, informează ȘtirileTVR.ro.

GOLURI, FOTO, REZUMAT VIDEO Suedia - Anglia 0-2 (C.M. 2018). Momentele importante ale meciului pe www.stiri.tvr.ro.

Anglia s-a calificat în semifinalele Campionatului Mondial din Rusia după ce a învins naționala Suediei, scor 2-0. Maguire a deschis scorul după 31 de minute de joc cu o lovitură de cap, iar Ali a stabilit scorul final în minutul 59. Naționala Angliei e pentru a treia oară în semifinalele unui Campionat Mondial, informează www.gsp.ro.

Anglia va juca în semifinalele C.M. 2018 cu învingătoarea partidei Rusia - Croația, care se va juca azi, de la ora 21:00.