marți, 3 iulie 2018

REZUMAT VIDEO: Suedia - Elveția 1-0. CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL (RUSIA 2018)

Suedia se califică în sferturi la Campionatul Mondial de Fotbal pentru prima dată în ultimii 24 de ani după 1-0 cu Elveţia, informează Știrile TVR. Suedia s-a calificat în sferturile Campionatului Mondial de Fotbal după ce a învins Elveția cu 1-0, grație golului marcat în minutul 66 de Forsberg. Partida a avut loc pe stadionul din Sankt Petersburg și a fost în exclusivitate la TVR 1 şi TVR HD.

În sferturile de finală ale C.M. de Fotbal 2018, Suedia va întâlni câştigătoarea meciului dintre Anglia şi Columbia.

HIGHLIGHTS Sweden vs. Switzerland - 2018 FIFA World Cup Russia™ - Match 55

Emil Forsberg’s strike decides a tight encounter, sending Sweden into the FIFA World Cup quarter finals for the first time since 1994.
Find out where to watch live: fifa.tv/watch2018