vineri, 17 august 2018

REZUMAT VIDEO: FCSB (Steaua) - Hajduk Split 2-1 (16.08.2018, turul 3 preliminar al Europa League)

rezumat video FCSB Hajduk Split 2-1 golurile meciului steaua FCSB - Hajduk Split 2-1 scor final 16.08.2018 FCSB - Hajduk Split 2-1 europa league turul 3 preliminar rezumat video youtube FCSB steaua- Hajduk Split 2-1
Rezumat video goluri FCSB - Hajduk Split 2-1 (16.08.2018, turul 3 preliminar UEFA Europa League)/ Arena Nationala Bucuresti/ Sursa foto: FCSB - www.facebook.com/FCSBOfficial

FCSB vs. Hajduk Split 2-1 ● Rezumat video, Europa League, Turul III ● 16/08/2018

by Sports4you (YouTube), 16 aug. 2018

Calificare spectaculoasa in play-off-ul Europa League!

FCSB a oferit o noua seara magica in cupele europene, reusind sa se califice in play-off-ul UEFA Europa League gratie unui gol inscris in prelungirile partidei cu HNK Hajduk Split, scor 2-1 (0-0 in tur).
Ambele reusite ale ros-albastrilor i-au apartinut golgeterului Ligii 1, Harlem Gnohere (55 si 90+3), care a ajuns, astfel, la 7 goluri in cupele europene in tricoul FCSB. De partea cealalta, Said a egalat pentru croati in minutul 82, aducand, pentru 11 minute, disperarea pe chipurile tuturor sustinatorilor echipei noastre.
Per ansamblu, jucatorii nostri au dominat jocul si, mai ales in a doua parte, la scorul de 1-0, au ratat cateva ocazii mari de a majora diferenta pe tabela. Din fericire, acestia s-au calificat si o vor intalni, in ultimul tur preliminar inaintea grupelor UEFA Europa League, pe SK Rapid Viena, care s-a impus cu 4-0, pe teren propriu, in fata celor de la SK Slovan Bratislava, echipa care castigase in tur cu 2-1. Prima mansa se va disputa la Viena, pe 23 august, in timp ce returul este programat la Bucuresti, pe 30 august. Din pacate, din lotul echipei noastre nu vor face parte, la Viena, cei doi fundasi stanga, Marko Momcilovic (accidentat) si Morais Junior (suspendat pentru cumul de cartonase galbene).

FCSB le multumeste celor 27.000 de suporteri prezenti pe Arena Nationala, care si-au incurajat favoritii pe toata durata jocului si ii asteapta in numar cat mai mare la urmatoarele partide!

Mai jos puteti citi caseta tehnica a meciului:

FCSB – HNK Hajduk Split 2-1 (0-0)
Au marcat: Gnohere 55 si 90+3/ Said 82

FCSB: Balgradean – R. Benzar, Planic, Balasa, Morais – Pintilii (Rusescu ’83), L. Filip (Nedelcu ’15) – Man, Fl. Tanase (Morutan ’46), Teixeira – Gnohere.

Antrenor: Nicolae Dica.

Hajduk Split: Posavec – Juranovic, Vucur, Mikulic, Lopez (Gyurcso ’65) – Juric (Jairo ’56), Caktas, Barry – Said, Ivanovski (Sego ‘73), Fomitschow.

Antrenor: Zeljko Kopic.

Cartonase galbene: Tanase (45+1), Barry (49), Ivanovski (58), Borja Lopez (58), Sego (74), Caktas (78), Junior Morais (86), Rusescu (90+2), Vucur (90+4), Benzar (90+4).

Partida de pe “Arena Nationala” a fost condusa la centru de spaniolul Juan Martinez Munuera. Acesta a fost ajutat de asistentii Diego Barbero Sevilla si Cesar Manuel Noval Font. Arbitrul de rezerva a fost Mario Melero Lopez.