marți, 3 iulie 2018

REZUMAT VIDEO: Belgia - Japonia 3-2. CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL (RUSIA 2018)

C.M. de Fotbal 2018: Belgia-Japonia 3-2 (VIDEO). "Diavolii roșii" înscriu în ultimele secunde ale partidei cu "samuraii" și se califică în sferturi! Selecţionata Belgiei s-a calificat dramatic în sferturile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, după ce a învins Japonia cu scorul de 3-2 (0-0), luni seara, la Rostov pe Don, în optimile de finală ale competiţiei. Belgia-Japonia a fost în exclusivitate la TVR 1 și TVR HD, informează Știrile TVR.

FOTO, GOLURI, REZUMAT VIDEO Belgia - Japonia 3-2. Momentele importante ale meciului pe www.stiri.tvr.ro.

''Diavolii roşii'' au reuşit o victorie nesperată la un moment dat, după ce au fost conduşi cu 2-0, prin golurile lui Genki Haraguchi (47) şi Takashi Inui (52), întorcând scorul prin golurile semnate de Jan Vertonghen (69), Marouane Fellaini (74) şi Nacer Chadli (90+4). Belgia va juca în sferturi cu Brazilia, dar a rămas datoare în ciuda revenirii sale remarcabile, scrie www.digisport.ro.

HIGHLIGHTS Belgium vs. Japan - 2018 FIFA World Cup Russia™ - Match 54

Belgium battle back from 2 goals down to win 3-2 with the final kick of the game, setting up a quarter final with Brazil.
Find out where to watch live: fifa.tv/watch2018