luni, 17 iulie 2017

REZUMAT VIDEO, GOLURI: FCSB (Steaua) - Voluntari 2-1. Liga 1, etapa 1, 16 iulie 2017

2017 steaua voluntari 2-1 etapa 1 rezumat video 16 iulie 2017 liga 1 steaua voluntari budescu steaua voluntari 2-1 rezultat final golurile stelei cu voluntari youtube dennis man budescu fcsb voluntari 2-1
Budescu, FCSB - Voluntari 2-1 (Liga 1, etapa 1, Bucuresti, National Arena, 16.07.2017)/ Foto Facebook FC Steaua Bucuresti

Echipa de fotbal FCSB (FC Steaua Bucureşti) a învins pe FC Voluntari, scor 2-1, prin golurile marcate de Constantin Budescu (min. 33 din penalty) şi Dennis Man (90+2), într-un meci contând pentru prima etapă din Liga 1, disputat la Bucureşti pe Arena Naţională duminică seara, 16 iulie 2017. Adrian Bălan a înscris golul oaspeţilor în minutul 55.
Aceasta este partida de debut ca antrenor principal a lui Nicolae Dică pe banca roş-albaştrilor.

Steaua vs Voluntari 2-1. REZUMAT VIDEO HD, GOLURI, 16.07.2017, LIGA 1

FCSB (Steaua) - Voluntari 2-1 REZUMAT 16.07.2017 by YouTube, 16 iul. 2017

FC STEAUA - FC VOLUNTARI 2-1

FC Steaua Bucuresti a avut parte de un debut cu emotii in editia centenara a Ligii 1, reusind sa invinga Super Campioana Romaniei, FC Voluntari, scor 2-1, gratie unul gol inscris in minutul 90+2.
Cele trei puncte au fost asigurate de catre Dennis Man, tanarul atacant trimitand mingea in plasa cu o lovitura de cap, dupa o faza creata pe filiera De Amorim - Teixeira. Scorul a fost deschis de noua achizitie, Constantin Budescu, atacantul provenit de la Astra Giurgiu transformand impecabil o lovitura de pedeapsa obtinuta de Tanase, in minutul 33. Adrian Balan a restabilit egalitatea in minutul 55, dupa o pasa excelenta a lui Laurentiu Marinescu, iar in faza imediat urmatoare, stelistii au trimis mingea in bara prin Dennis Man, care mai ratase o ocazie incredibila de a inscrie in minutul 50. Pana la urma, fotbalul a facut dreptate, iar victoria le-a revenit, in mod meritat, ros-albastrilor.
In a doua etapa a Ligii 1, FC Steaua Bucuresti se va deplasa in Banat, pentru partida de vineri seara, ora 21:00, impotriva celor de la PoliTimișoara.
FC Steaua Bucuresti le multumeste celor peste 10.000 de suporteri prezenti pe National Arena, care au creat o atmosfera deosebita, incurajandu-si favoritii din primul si pana in ultimul minut!

Mai jos puteti citi caseta tehnica a partidei:
FC STEAUA - FC VOLUNTARI 2-1 (1-0)
Au marcat: Budescu 34-pen, Man 90+2/ Balan 55
FC Steaua: Nita - Enache, Larie, Balasa, Junior Morais - Ov. Popescu (Teixeira '51), Pintilii - Man, Budescu, Fl. Tanase (De Amorim '77) - Gnohere (Alibec '46).
Antrenor: Nicolae Dica.
FC Voluntari: Balauru - Maftei, Balaur, M. Popescu, Acsinte - Rauta, C. Lazar (Tudorie '46) - G. Deac (Ivanovici '46), Marinescu, Olteanu - Ad. Balan (Tabacariu '75).
Antrenor: Claudiu Niculescu.
Cartonase galbene: Pintilii '6, Ov. Popescu '29, Gnohere '36 / Rauta '7, C. Lazar '32, Maftei '36, M. Popescu '65, Tabacariu '81.
Arbitru: George Catalin Gaman (Craiova); arbitri asistenți: Ciprian Florin Dansa (Oradea), Daniel Mitruti (Craiova); arbitru de rezerva: George Radulescu (Bucuresti)
Observatori: Aron Huzu (Sibiu) — CCA, Eduard Alexandru (Ploiesti) — LPF