vineri, 29 septembrie 2017

REZUMAT VIDEO GOLURI: FC Lugano - FCSB (Steaua București) 1-2 (Europa League, grupa G, 28.09.2017)

rezumat video goluri FC Lugano - FC Steaua București 1-2 28 septembrie 2017 europa league lugano steaua  REZUMAT VIDEO COMPLET GOLURI UEFA EUROPA LEAGUE rezultat final lugano steaua 28.09.2017 youtube highlights steaua vs lugano all goals golurile partidei lugano steaua rezumat video FC Lugano - FCSB 1-2
REZUMAT VIDEO: FC Lugano - FCSB 1-2 (Europa League, grupa G, 28.09.2017)/ Foto Facebook FC Steaua Bucuresti

FC Lugano - FC Steaua București 1-2 (28 septembrie 2017, REZUMAT VIDEO, GOLURI, UEFA EUROPA LEAGUE)

Joi 28.09.2017: Lugano vs Steaua 1-2 FCSB rezumat video hd complet, goluri | HIGHLIGHTS ALL GOALS EUROPA LEAGUE by YouTube, 28 sept. 2017

FC LUGANO - FC STEAUA 1-2

FC Steaua Bucuresti a obtinut o victorie cu emotii in deplasarea de la Lucerna, impotriva celor de la FC Lugano, scor 2-1, in a doua etapa a Grupei G din UEFA Europa League.
Cu toate ca au fost condusi pana la pauza (Bottani 14), la finalul unei prime reprize neasteptat de slabe, ros-albastrii au revenit in a doua parte si au inscris prin Constantin Budescu (minutul 58) si Junior Morais (64).
Odata cu acest succes, stelistii au acumulat 6 puncte in clasament, fiind urmati de FC Viktoria Plzeň si Hapoel Beer Sheva FC, care au cate 3 puncte (in aceeasi etapa, cehii i-au invins pe israelieni cu 3-1, pe teren propriu).
Delegatia Stelei va reveni vineri dupa-amiaza la Bucuresti, urmand ca duminica seara (20:30) sa joace in ultima etapa a turului Ligii 1, la Brasov, impotriva celor de la OSK Sepsi.

Mai jos puteti citi caseta tehnica a partidei:
FC LUGANO - FC STEAUA 1-2 (1-0)
Au marcat: Bottani 14/ Budescu 58, Jr. Morais 64
FC Lugano: Da Costa - Mihajlovic, Sulmoni, Golemic, Daprela - Sabbatini, Ledesma, Mariani (Culina 75') - Crnigoj (Bnou 75'), Gerndt, Bottani (Milosavljevic 71').
Antrenor: Pierluigi Tami.

FC Steaua Bucuresti: Nita - Benzar, Planic, Balasa, Morais - Pintilii, Ov. Popescu (Man 46') - Teixeira, Budescu (Filip 81'), Tanase - Gnohere (Coman 66').
Antrenor: Nicolae Dica.
Cartonase galbene: Daprela 15', Mihajlovic 85' / Pintilii 52'.
Arbitri: Serhiy Boiko (centru), Oleg Pluzhnyk si Oleg Pluzhnyk (asistenti), Mykola Balakin si Oleksandr Derdo (aditionali), Oleksandr Korniyko (rezerva)