luni, 4 iulie 2016

WIMBLEDON 2016: Simona Halep a învins-o pe Madison Keys cu 6-7, 6-4, 6-3 şi este în sferturile de finală!

wimbledon 2016 simona halep madison keys simona halep s-a calificat in sferturi youtube highlights halep vs keys wimbledon 2016 rezumat video madison keys vs simona halep a castigat meciul cu americanca madison keys 4 iulie 2016
Simona Halep s-a calificat in sferturi la Wimbledon/ 04.07.2016/ Foto: DigiSport.Ro

Simona Halep (5 WTA) a învins-o pe americanca Madison Keys, numărul 9 mondial, în trei seturi, scor 6-7, 6-4, 6-3, şi s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Wimbledon după meciul disputat luni, 4 iulie 2016. În următoarea partidă la al treilea Mare Şlem al anului, machidoanca va juca cu Angelique Kerber (Germania), locul 4 mondial în proba de simplu.
Felicitări, Simona Halep! Suntem mândri de tine! Mult succes în meciul viitor al acestui Grand Slam!

VIDEO EXCLUSIV Calificare dramatică pentru Simona în "sferturi", la Wimbledon, după o victorie în set decisiv:

2016, Day 7 Highlights, Simona Halep vs Madison Keys (VIDEO)

2016, Day 7 Highlights, Simona Halep vs Madison Keys.