vineri, 18 decembrie 2015

REZUMAT VIDEO: Viitorul Constanţa - Steaua Bucureşti 0-1 (Cupa României Timişoreana, 17.12.2015, sferturi de finală). Stanciu a marcat golul victoriei Stelei!

cupa romaniei viitorul steaua 0-1 rezumat video 17 decembrie 2015 youtube rezumat video viitorul steaua 0-1 cupa romaniei timisoreana 17.12.2015 youtube viitorul constanta steaua bucuresti scorul 0-1 sferturi de finala cupa romaniei golul lui nicolae stanciu partida de aseara joi 17 decembrie 2015 la ovidiu meciul viitorul steaua 0-1 rezumat video youtube golul stelei marcator nicusor stanciu miunutul 48
Steaua se califica in semifinalele Cupei Romaniei dupa victoria cu Viitorul (17.12.2015)

FC Steaua Bucureşti a învins pe FC Viitorul Constanţa, scor 1-0, în sferturile Cupei României Timişoreana într-un meci de fotbal disputat la Ovidiu joi, 17 decembrie 2015. Nicuşor Stanciu a marcat golul victoriei Stelei în minutul 48 al partidei după o pasă excelentă a lui Cornel Râpă.

Viitorul - Steaua 0-1 - Cupa Romaniei - 17.12.2015 - VIDEO REZUMAT

YouTube, 17 dec. 2015

Deja-vu de Cupa al lui Nicolae Stanciu!

Campioana Romaniei s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei Timisoreana, dupa ce a obtinut o victorie la limita, scor 1-0, pe terenul celor de la FC Viitorul.
Detinatoarea trofeului Cupei Romaniei s-a impus prin golul reusit de Nicolae Stanciu, din minutul 48, al doilea reusit de mijlocasul Stelei in poarta Viitorului in acest sezon, dupa cel marcat in turul campionatului, pe National Arena, intr-o victorie identica. Stanciu se afla pentru a doua oara consecutiv in situatia de a califica echipa in semifinalele acestei competitii, acesta inscriind si anul trecut, in victoria cu 1-0 de pe terenul celor de la CSMS Iasi, din sferturile de finala.
Victoria Stelei din Cupa a venit la numai trei zile dupa cea din etapa a 22-a a Ligii 1, iar singurele modificari facute de Laurentiu Reghecampf fata de jocul respectiv au fost introducerea lui Cornel Rapa si Nicolae Stanciu, acestia inlocuindu-i pe suspendatul Paul Papp, respectiv pe Nicandro Breeveld si conlucrand perfect la golul victoriei.
Odata cu accederea in semifinale, Steaua se va duela, in dubla mansa, cu una dintre urmatoarele echipe: ASA Tirgu-Mures, CFR Cluj sau FC Dinamo. Cele trei s-au calificat dupa meciuri disputate in compania celor de la ACS Poli Timisoara, respectiv CSMS Iasi si Astra Giurgiu.
Pana atunci, insa, campionii Romaniei mai au in fata, in 2015, o singura partida oficiala, in Liga 1, impotriva celor de la ACS Poli Timisoara. Partida se va disputa luni seara, incepand cu ora 20:30, pe Stadionul "Nicolae Dobrin", din Pitesti.

Mai jos puteti citi caseta tehnica a partidei:
FC VIITORUL - FC STEAUA 0-1 (0-0)
A marcat: Stanciu 48
FC Viitorul: Rimniceanu - Benzar, Boli, Mitrea, Cr. Ganea - Achim (Fl. Coman '74), I. Filip, R. Marin - Chitu, I. Hagi (Cernat '64), Aganovic (Nicolita '64).
Antrenor: Gheorghe Hagi.
FC Steaua Bucuresti: Nita - Râpa, Varela, Tosca, Guilherme - Muniru (Breeveld '60), L. Filip - Ad. Popa (Enceanu '87), Stanciu, Hamroun (Tahar '84) - Tade.
Antrenor: Laurentiu Reghecampf.
Cartonase galbene: I. Hagi '21, R. Marin '40, Mitrea '65, I. Filip '90+3 / L. Filip '21, Hamroun '78, Nita '90+3.
Arbitri: Radu Petrescu (central) - Ovidiu Artene, Ciprian Dansa (asistenti) - Ionut Coza (rezerva).