sâmbătă, 17 februarie 2018

Doha: Simona Halep - CiCi Bellis 6-0, 6-4 (VIDEO, WTA). 2018 Qatar Open highlights: Simona Halep eliminates CiCi Bellis

Simona Halep, numărul doi mondial, s-a calificat, vineri, în semifinalele turneului WTA de la Doha (Qatar), dotat cu premii totale de 3.173.000 dolari, după ce a învins-o pe tânăra jucătoare americană Catherine Bellis cu 6-0, 6-4. Halep (26 ani) s-a impus într-o oră şi 22 de minute în faţa unei adversare de 18 ani, care ocupă locul 48 în clasamentul WTA, informează site-ul www.digisport.ro.
Simona Halep s-a retras de la Doha, deşi se calificase în semifinalele competiţiei. Sportiva noastră are tendinită şi nu va merge nici la Dubai. Din primele informaţii, se speră ca Simona Halep să revină la Indian Wells, notează www.digisport.ro.

UPDATE: Caroline Wozniacki şi-a încheiat aventura la Doha. Daneza de pe locul 1 WTA a fost eliminată în semifinalele competiţiei de Petra Kvitova. Sportiva din Cehia s-a impus cu 3-6, 7-6, 7-5 şi s-a calificat în finală.
Chiar dacă este chinuită de accidentare, Simona Halep primeşte astfel o veste bună. Ea va redeveni numărul unu mondial, după turneul de la Dubai, adică pe 26 februarie, potrivit www.digisport.ro.

2018 Qatar Open highlights: Simona Halep eliminates CiCi Bellis (VIDEO WTA)