duminică, 1 iulie 2018

REZUMAT VIDEO: Uruguay - Portugalia 2-1. CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL (RUSIA 2018)

Portugalia, eliminată de la Campionatul Mondial după 1-2 cu Uruguay! Cavani, omul meciului. După Messi, și Ronaldo pleacă acasă, informează Știrile TVR. Campioana Europei se vede eliminată de la Campionatul Mondial încă din faza optimilor, după ce a fost învinsă de Uruguay cu 2-1. Portugalia are astfel soarta vicecampioanei mondiale, Argentina, eliminată de Franța, cu care sud-americanii se întâlnesc în sferturi. Uruguay - Portugalia a avut loc pe stadionul Fișt din Soci și a fost în direct la TVR1 și TVR HD.
Uruguaienii au deschis scorul în minutul 7 prin Edinson Cavani. Conduși cu 1-0, portughezii au egalat abia în repriza a doua, în minutul 55, prin Pepe, însă câteva minute mai târziu sud-americanii au revenit în avantaj prin dubla lui Cavani.

FOTO, REZUMAT VIDEO GOLURI Uruguay - Portugalia 2-1. Momentele importante ale meciului pe www.stiri.tvr.ro.

HIGHLIGHTS Uruguay vs. Portugal - 2018 FIFA World Cup Russia™ - Match 49

An Edinson Cavani double was enough to see off Portugal and secure Uruguay's passage to the Quarter-Finals of the 2018 FIFA World Cup.
Find out where to watch live: fifa.tv/watch2018