sâmbătă, 30 iunie 2018

REZUMAT VIDEO: Franța - Argentina 4-3. CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL (RUSIA 2018)

C.M. DE FOTBAL RUSIA 2018. Franța este prima calificată în sferturile Campionatului Mondial, după ce a învins cu 4-3 Argentina, informează Știrile TVR. Vicecampioana mondială, Argentina, părăsește Campionatul Mondial încă din optimi, învinsă de Franța cu 4-3. Francezii sunt primii calificați în sferturi. Meciul, o adevărată finală de campionat mondial, între două foste campioane, a avut loc în orașul Kazan și a fost transmis în direct la TVR1 și TVR HD.

FOTO, REZUMAT VIDEO GOLURI Franța - Argentina 4-3. Momentele importante ale meciului pe www.stiri.tvr.ro.

Griezmann (min. 13, penalti), Pavard ('57) și Mbappe ('64, '68) au marcat pentru Franța, iar Di Maria ('41), Mercado ('48) și Aguero (90+3) au înscris pentru Argentina. În sferturile de finală ale C.M. de Fotbal 2018, Franța o va întâlni pe învingătoarea meciului Portugalia - Uruguay.