joi, 30 iulie 2015

REZUMAT VIDEO GOLURI. Steaua Bucureşti - Partizan Belgrad, 1-1 (turul trei preliminar din Liga Campionilor, 29.07.2015)

REZUMAT VIDEO GOLURI Steaua Partizan 1-1 youtube golul lui Varela turul 3 preliminar Steaua Bucuresti Partizan Belgrad 1-1 video rezumat Liga Campionilor rezumatul partidei Steaua Bucuresti Partizan Belgrad 1-1 video golurile meciului de aseara youtube National Arena UEFA Champions League miercuri 29 iulie 2015 UCL steaua bucharest partizan belgrade goals highlights steaua partizan 1-1 fcsb partizan belgrad video goluri youtube Arena Nationala 29.07.2015 steaua partizan 1-1 video rezumat complet steaua bucharest partizan full highlights all goals youtube steaua bucuresti partizan belgrad
Varela a marcat golul egalizator pentru Steaua in meciul cu Partizan. Foto: (C) Dolce Sport

Steaua Bucureşti a remizat cu Partizan Belgrad, scor 1-1, pe Arena Naţională din Bucureşti, în prima manşă a turului trei preliminar din Liga Campionilor, miercuri seară, 29 iulie 2015. Golurile partidei terminate la egalitate au fost marcate de către Vulicevici (min. 62) pentru campioana Serbiei şi Varela (min. 81) pentru roș-albaștri.

Steaua Bucuresti - Partizan Belgrad 1-1. Rezumat video (UEFA Champions League) [HD]

Steaua Bucharest - Partizan Belgrade 1-1 Video Goals Highlights
Steaua Bucuresti - Partizan Belgrad 1-1 Rezumat & Goluri 29.07.2015
by Rezumate Fotbal HD (YouTube), 29 iul. 2015

Potrivit DigiSport.Ro au evoluat echipele:
STEAUA: Cojocaru - Alcenat, Papp (Tudorie 65), Varela, Toșca - Muniru, Breeveld (Tahar 75) - Ad. Popa, Hamroun (Vl. Mihalcea 90+2), Chipciu - Tade
PARTIZAN: Z. Zivkovic - Vulicevic, Balazic, Fabricio, N. Petrovic - Brasanac, Jevtovic, Babovic - Oumaru (Ninkovic 70), Bojinov (Saponjic 20), A. Zivkovic.

Steaua Bucuresti Partizan Belgrad 1-1 Liga Campionilor 2015 Steaua Bucharest Partizan Belgrade rezumat video goluri youtube 29 iulie 2015
Fernando Varela, Steaua - Partizan Belgrad, 1-1, 29 iulie 2015. Foto: Facebook Steaua

Campionii Romaniei au obtinut doar un rezultat de egalitate, scor 1-1, in prima mansa a turului III preliminar al UEFA Champions League, impotriva celor de la Partizan Belgrad.
Partida disputata pe National Arena, ultima fara spectatori, a fost una foarte echilibrata, niciuna dintre cele doua echipe nereusind sa se impuna. Scorul pauzei a fost 0-0, insa elevii lui Mirel Radoi au iesit mult mai determinati de la cabine in partea a doua. Din pacate, sarbii au trecut in avantaj in minutul 62, cand Vulicevici a prins un sut extraordinar si nu i-a oferit nicio sansa lui Cojocaru. Campionii Romaniei nu s-au lasat doborati, insa, de acel episod si au fortat in continuare inscrierea golului, care a venit in minutul 81, cand Varela a trimis cu capul peste portarul Zivkovici la centrarea perfecta a lui Hamroun. Mijlocasul algerian a ratat, dupa numai cateva minute, sansa de a fi eroul meciului, insa sutul sau de la marginea careului a fost respins cu piciorul, in extremis, de portarul sarbilor.
Prima intalnire oficiala dintre cele doua echipe s-a incheiat nedecis, astfel incat soarta calificarii va fi decisa miercurea viitoare, la Belgrad, intr-o partida care va incepe la ora 21:30 (ora Romaniei). Pana atunci, insa, Steaua se va deplasa la Botosani, acolo unde va disputa, sambata, o partida contand pentru etapa a patra a Ligii 1.

Sursa: FC Steaua Bucuresti (Facebook) - www.facebook.com/FCSBOfficial - Varela amana verdictul! Calificarea se joaca!