luni, 26 septembrie 2016

REZUMAT VIDEO, GOLURI: Voluntari - Steaua Bucureşti 2-3. Etapa a 10-a, Liga 1, 25.09.2016

2016 rezumat video Voluntari Steaua 2-3 rezultat final voluntari steaua rezumat video goluri FC Voluntari vs FC Steaua Bucuresti 2-3 youtube liga 1 etapa 10 25.09.2016 youtube fscb voluntari 3-2 video toate golurile meciului Voluntari Steaua 2-3 rezumatul complet al partidei de aseara Voluntari Steaua 2-3 stadionul Ilie Oana Ploiesti duminica seara 25 septembrie 2016 fotbal liga 1 orange etapa a zecea Voluntari Steaua 2-3
Voluntari - Steaua 2-3, Liga 1, etapa 10, 25.09.2016/ Foto Facebook FC Steaua Bucuresti

Echipa de fotbal F.C. Steaua Bucureşti a învins-o pe F.C. Voluntari, scor 3-2, într-un meci contând pentru etapa a zecea din Liga 1 Orange, disputat duminică seară, 25 septembrie 2016, la Ploieşti. Golurile Stelei au fost marcate de Adi Popa (min. 28), Boldrin (min. 50) şi Momcilovic (min. 85), iar pentru gazde au înscris Ivanovici (min. 25) şi Bălan (min. 59).

Voluntari - Steaua 2-3. VIDEO REZUMAT, GOLURI. 25.09.2016

Voluntari vs Steaua 2-3 | REZUMAT VIDEO COMPLET | 25.09.2016 LIGA 1 by Steaua PS (YouTube), 25 sept. 2016

FC VOLUNTARI - FC STEAUA 2-3

FC Steaua Bucuresti a castigat partida de la Ploiesti, disputata impotriva celor de la FC Voluntari, scor 3-2, contand pentru etapa a zecea a Ligii 1 Orange. Odata cu acest succes, ros-albastrii si-au pastrat avantajul de trei puncte fata de CSU Craiova, echipa pe care o vor intalni duminica viitoare, pe National Arena.
Petre Ivanovici a deschis scorul pentru gazde in minutul 25, mijlocasul stanga al ilfovenilor profitand de o eroare a defensivei noastre. Adrian Popa a restabilit egalitatea dupa doar trei minute, cu un sut superb de la marginea careului. De Amorim a obtinut o lovitura de pedeapsa la cateva minute de la inceputul reprizei secunde, cand Filipov a fost imprudent si l-a faultat in careu. Fernando Boldrin a adus avantajul pentru Steaua, insa Adrian Balan a egalat dupa doar noua minute, profitand de o noua greseala in apararea noastra. Marko Momcilovic, aflat la prima sa partida ca titular dupa accidentare, a stabilit scorul final in minutul 85, dupa o lovitura de la colt executata de Boldrin. De asemenea, sarbul a fost cel care a centrat la primul gol al Stelei, inscris de Adrian Popa.

Pentru stelisti urmeaza partida de joia viitoare, de pe National Arena, impotriva celor de la Villarreal CF, contand pentru a doua etapa a grupelor UEFA Europa League.

Mai jos puteti citi caseta tehnica a partidei:
FC VOLUNTARI - FC STEAUA 2-3 (1-1)
Au marcat: Ivanovici 25, Balan 59/ Adrian Popa 28, Boldrin 50, Momcilovic 85
FC Voluntari: Bornescu - Filipov, Balaur, Maftei, Acsinte - Novac (Spahija 90+1') - Capatana (Popadiuc 69'), Marinescu, Cernat, Ivanovici - A. Balan (Lungu 78').
Antrenor: Florin Marin
FC Steaua: Nita - Tamas (Enache 58'), Moke, Alin Tosca, Momcilovic - Sulley Muniru, Achim (Tudorie 58') - Adrian Popa, Boldrin, De Amorim - Fl. Tanase (Jakolis 78').
Antrenor: Laurentiu Reghecampf
Cartonase galbene: Acsinte 36', Filipov 39' / Tamas 32', Enache 72', Nita 90+4'.
Arbitri: Ovidiu Hategan (Arad), Octavian Sovre (Oradea), Imre-Laszlo Bucsi (Sfantu Gheorghe); rezerva: Andrei Florin Chivulete (Bucuresti).
Observatori: Marian Dorobantu (Buzau), Eduard Alexandru (Ploiesti)

Un comentariu:

1. steaua a jucat prost cu voluntari. echipele mari castiga meciurile si cand joaca slab. bravo reghe !