luni, 3 octombrie 2016

REZUMAT VIDEO, GOLURI: FC Steaua Bucureşti - CS Universitatea Craiova 2-1 (Liga 1, etapa a 11-a, 02.10.2016)

2016 steaua craiova 2-1 rezumat video goluri steaua vs craiova liga 1 etapa 11 02.11.2016 rezultat final steaua craiova youtube highlights video rezumat complet fc steaua bucuresti vs cs universitatea craiova 2-1 liga 1 etapa 11 02.11.2016 rezumat video steaua craiova arena nationala 2 octombrie 2016 liga 1 orange etapa 11 sezonul regulat de amorim si boldrin au marcat golurile stelei rezumatul meciului de aseara steaua craiova rezumatul partidei de fotbal dintre steaua si craiova 2-1 liga 1 2 octombrie 2016
De Amorim a inscris primul gol al Stelei in partida cu Universitatea Craiova/ Liga 1, etapa 11, 02.10.2016/ Foto Facebook FC Steaua Bucuresti

Echipa de fotbal F.C. Steaua Bucureşti a învins pe C.S. Universitatea Craiova, scor 2-1, în meciul contând pentru etapa a unsprezecea din Liga 1 disputat duminică, 2 octombrie 2016, pe Arena Naţională din Capitală. Golurile Stelei în partida de aseară au fost marcate de William De Amorim (min.17) şi Boldrin (min.75.), iar pentru C.S. Universitatea Craiova a înscris Vătăjelu în minutul 41.

Steaua - Craiova 2-1. REZUMAT VIDEO, 02.10.2016, LIGA 1

FC Steaua - CS Universitatea Craiova 2-1 LIGA 1 REZUMAT COMPLET 02.10.2016 by Steaua PS (YouTube), 2 octombrie 2016

FC STEAUA - CS UNIVERSITATEA CRAIOVA 2-1

FC Steaua Bucuresti a castigat cu 2-1 impotriva celor de la CS Universitatea Craiova si s-a distantat la 6 puncte fata de locul secund, ocupat chiar de catre olteni. William De Amorim a deschis scorul in minutul 17, cu o lovitura de cap, din centrarea lui Tamas, in timp ce Vatajelu a egalat in minutul 41, cu un sut din unghi, in ciuda faptului ca ros-albastrii dominau partida. Scorul final a fost stabilit in minutul 75, de catre Boldrin, care a transformat un penalty obtinut in urma unui hent facut de Acka.
Victoria a fost umbrita de accidentarea lui Florin Tanase, din prima repriza, care a parasit terenul acuzand probleme serioase la genunchiul stang, fiind inlocuit de Dennis Man, aflat la debutul in Liga 1 Orange.
Dupa acest meci, ros-albastrii au primit doua zile libere, datorate pauzei competitionale ocazionate de meciurile echipelor nationale, iar de miercuri vor participa la un cantonament in Turcia. In alta ordine de idei, Adrian Popa, Gabriel Enache si Alin Tosca se vor alatura echipei nationale pentru "dubla" cu Armenia si Kazahstan, in timp ce Alexandru Tudorie si Ovidiu Popescu au fost convocati la echipa nationala de tineret. In plus, Dennis Man se va alatura lotului Under 19, care va participa la un turneu de calificare in Olanda.

Mai jos puteti citi caseta tehnica a partidei:
FC STEAUA - CS UNIVERSITATEA CRAIOVA 2-1 (1-1)
Au marcat: De Amorim 17, Boldrin 75/ Vatajelu 41
FC Steaua: Fl. Nita - Tamas, Moke, Alin Tosca, Momcilovic - Sulley Muniru, Bourceanu (Golubovic 55') - Adrian Popa, Boldrin, De Amorim - Fl. Tanase (Man 27', Ovidiu Popescu 67').
Antrenor: Laurentiu Reghecampf.
CS Universitatea Craiova: Calancea - Briceag, Kelic, Acka, Vatajelu - Zlatinski (Rambe 89'), Gustavo (Bancu 45') - Andrei Ivan, Rocha, Baluta - Mazarache (Screciu 82').
Antrenor: Gheorghe Multescu.
Cartonase galbene: Sulley Muniru 90+1' / Rocha 45', Ivan 74', Acka 75', Calancea 76'
Arbitri: Radu Petrescu, Adrian Radu Ghinguleac, Mircea Mihail Grigoriu; rezerva: Marian Balaci.
Observatori: Augustus Constantin (CCA), Viorel Ilinca (LPF).