luni, 27 august 2018

REZUMAT VIDEO GOLURI: Viitorul - FCSB (Steaua) 1-4 (etapa 6, Liga 1, 26.08.2018)

viitorul fcsb 26.08.2018 liga 1 scor final 1-4 viitorul fcsb steaua REZUMAT VIDEO GOLURI Viitorul FCSB Steaua 1-4 etapa 6 Liga 1 26.08.2018
Raul Rusescu (rezumat video Viitorul - FCSB 1-4, 26.08.2018, etapa 6, liga 1, editia 2018-2019)/ Foto Facebook FCSB Official

FCSB (fostă Steaua) a învins pe Viitorul Constanța, scor final 4-1, în meciul contând pentru etapa a șasea din Liga 1, disputat la Ovidiu duminică seară, 26 august 2018. Golurile partidei de aseară au fost marcate de către Florinel Coman, Dennis Man, Daniel Benzar și Raul Rusescu (pentru FCSB), respectiv Ionuț Vînă (F.C. Viitorul).

Rezumat video: Viitorul - FCSB 1-4 (etapa 6, liga 1, editia 2018-2019)

Rezumat VIITORUL - FCSB 1-4 (0-1). etapa 6, liga 1, editia 2018-2019
Golurile au fost marcate de: Vînă 71'/F. Coman 45', D. Man 52', D. Benzar 82', Rusescu 90'
Eliminat: Virgil Ghiţă (5')
Echipele de start:
VIITORUL: Cojocaru (Buzbuchi 34') - Lopes, Ţîru, Ghiţă, De Nooijer - Ciobanu, T. Băluţă, Vână - Ianis, Drăguş, Măţan (Boboc 16')
Rezerve: Buzbuchi, Luchin, Voduţ, Achim, Boboc, Artean, Houri.
FCSB: Bălgrădean (Vlad 64') - Jakolis, Nedelcu, Filip, Morais - Ov. Popescu, K. Qaka - D. Man, Fl. Tănase, Fl. Coman (Moruţan 46') - Rusescu
Rezerve: Vlad, Moruţan, Planici, R. Benzar, D. Benzar, M. Roman, A. Stan
by Telekom Sport Romania (YouTube), 26 aug. 2018

Lideri dupa o victorie convingatoare!

FCSB a castigat fara drept de apel, 4-1, meciul de la Ovidiu, impotriva celor de la FC Viitorul si a urcat pe prima pozitie in clasament.
Chiar daca Nicolae Dica a menajat o parte dintre jucatori si a inceput partida cu o linie de fund experimentala, ros-albastrii au avut meciul la discretie mereu, acesta devenind si mai usor dupa ce Virgil Ghita a fost eliminat in minutul 5, dupa ce l-a faultat pe Coman din postura de ultim aparator. Acelasi Coman a si deschis scorul in minutul 45, la capatul unei faze in care Raul Rusescu a ridiculizat apararea Viitorului si pe portarul Buzbuchi, intrat in locul accidentatului Cojocaru.
Dupa pauza, jucatorii nostri au majorat diferenta de pe tabela prin sarbatoritul zilei, Dennis Man (52), care a implinit varsta de 20 de ani. Andrei Vlad l-a inlocuit, in minutul 64, pe Balgradean, care a acuzat probleme medicale, tanarul goalkeeper fiind invins, in minutul 71, de Vina, care le-a dat sperante gazdelor ca pot reveni in joc. Ros-albastrii au calmat, insa, spiritele rapid, Daniel Benzar facand 3-1 in minutul 82, in timp ce Raul Rusescu a inchis tabela in minutul 89, cu primul sau gol de la revenirea la FCSB.
Pentru ros-albastri urmeaza partida cu SK Rapid Viena, din play-off-ul UEFA Europa League, in care echipa noastra trebuie sa remonteze scorul din tur, 3-1 pentru austrieci.

FCSB le multumeste suporterilor prezenti la partida de pe Litoral si ii asteapta in numar foarte mare la meciul de joi seara, pentru a-si ajuta favoritii sa se califice in grupele UEFA Europa League!