duminică, 25 mai 2014

VIDEO 2014. Real Madrid — Atlético Madrid 4-1. Finala Ligii Campionilor a fost câştigată de Real Madrid!

VIDEO golurile Real Madrid Atletico 4-1 a castigat Finala Liga Campionilor Winners UEFA Champions League 2014 YOUTUBE Cristiano Ronaldo Ramos Bale Marcelo da Luz Lisabona 24 mai
©AFP/Getty Images / Real Madrid / Winners UEFA Champions League 2014

Real Madrid a câştigat Finala Ligii Campionilor, sâmbătă 24 mai 2014, învingând pe Atlético Madrid în prelungiri cu scorul de 4-1 pe "Stadionul Luminii" - Estádio da Luz din Lisabona.
  Atlético a deschis scorul prin Diego Godín în minutul 36, Real Madrid egalând abia în min. 90+2 prin Sergio Ramos. Gareth Bale (min. 110), Marcelo (min. 117) şi Cristiano Ronaldo (min. 120 - penalty) au adus victoria Realului în prelungirile meciului. Este al zecelea trofeu din cea mai importantă competiţie europeană intercluburi câştigat de Real Madrid după 12 ani de aşteptare.
  Cristiano Ronaldo a stabilit un record, marcând 17 goluri în această ediţie a Champions League. Portughezul este acum pe locul doi în topul marcatorilor din toate timpurile din Liga Campionilor alături de Messi, amândoi având 67 de goluri. Lider rămâne Raúl González, legenda lui Real marcând 71 de goluri în cea mai importantă competiție europeană inter-cluburi.
  Ascultaţi reacţiile comentatorilor spanioli la golurile marcate de Real Madrid, mai ales euforia acestora după reuşita lui Sergio Ramos de la sfârşitul reprizei a doua care a salvat Realul de la înfrângere!

Ramos's fantastic header against Atlético Madrid in the Champions League Final 2014

El golazo de cabeza de Sergio Ramos ante el Atlético de Madrid en la final de la Champions League
FT: Real Madrid 4-1 Atletico Madrid (92' Ramos, 110' Bale, 117' Marcelo, 120' Ronaldo | 36' Godin) #APorLaDécima #UCLFinal
by Real Madrid C.F (YouTube)

Gareth Bale's goal against Atlético Madrid in the Champions League Final 2014

El gol de Bale ante el Atlético de Madrid en la final de la Champions League.
FT: Real Madrid 4-1 Atletico Madrid (92' Ramos, 110' Bale, 117' Marcelo, 120' Ronaldo | 36' Godin) #ReyesDeEuropa #UCLFinal #Halamadrid

Marcelo's goal against Atlético Madrid in the Champions League Final 2014

El gol de Marcelo ante el Atlético de Madrid en la final de la Champions League.

VIDEO. GOLURI / GOALS / GOLES: Real Madrid 4-1 Atlético Madrid | Champions League Final 2014