miercuri, 25 iunie 2014

REZUMAT VIDEO. Grecia - Coasta de Fildeș 2-1. CM 2014

Grecia - Coasta de Fildeș 2-1 / Grecii, în premieră în ”optimile” CM, în ultimul minut

Grecia a acces pentru prima oară în istorie în optimile de finală ale unui Campionat Mondial, după ce a dispus de Coasta de Fildeș, scor 2-1, la Fortaleza, grație unui penalty discutabil, acordat la ultima fază a partidei.
Victoria formației care a eliminat România în play-off-ul CM a fost adusă de golurile marcate de Andreas Samaris ('42) și Georgios Samaras ('90+3-penalty), respectiv Wilfried Bony ('74), informează Ştirile TVR.

Pentru un loc în ”sferturi”, Grecia, care nu reușise să treacă de faza grupelor la edițiile din 1994 și 2010, va întâlni Costa Rica, în data de 29 iunie, la Recife.
Coasta de Fildeș a participat pentru a treia oară la rând la CM, dar niciodată nu a reușit să treacă de faza grupelor.
Vezi mai mult, inclusiv rezumatul video al meciului comentat în limba română, pe Ştirile TVR.ro.

Greece vs Ivory Coast 2-1. All Goals & Highlights - World Cup Brazil 24.06.2014