luni, 19 martie 2018

REZUMAT VIDEO GOLURI: CFR Cluj - FCSB (Steaua) 1-1. Liga 1, play-off, etapa a 2-a, 18 martie 2018

CFR Cluj FCSB Steaua 1-1 rezumat video 19 martie 2018 play-off liga 1 CFR Cluj Steaua rezultat final golurile partidei de aseara CFR Cluj - FCSB 1-1 youtube Steaua
CFR Cluj - FCSB 1-1 (Play-off, Liga 1, 18.03.2018)/ Foto Facebook FC Steaua Bucuresti

CFR Cluj și FCSB (Steaua București) au terminat la egalitate, scor 1-1, meciul contând pentru etapa a doua a play-offului din Liga 1, disputat la Cluj-Napoca, pe Stadionul Dr. Constantin Rădulescu duminică, 18 martie 2018. Golurile partidei de aseară au fost marcate de Culio (penalty, min. 38) pentru gazde și Harlem Gnohere (FCSB) în minutul 90+1.

CFR Cluj - Steaua 1- 1. REZUMAT VIDEO GOLURI. PLAY-OFF LIGA 1 (2018)

Play-off Liga 1: CFR Cluj vs STEAUA FCSB 1 -1 rezumat video complet 18.03.2018
by YouTube, 18 mar. 2018

FC Steaua Bucuresti a obtinut doar un rezultat de egalitate, scor 1-1, pe terenul liderului Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA, intr-o partida dominata de greselile flagrante ale arbitrului Ovidiu Hategan, considerat cavalerul fluierului numarul 1 in Romania.
"Centralul" partidei le-a oferit un penalty gratuit gazdelor, care au deschis scorul in minutul 38, prin Culio, iar in minutul 73 l-a eliminat fara motiv pe Pintilii, dupa o faza in care acesta a incercat sa il fereasca pe Hoban. Cu toate acestea, ros-albastrii au facut dreptate si au egalat in minutul 90+1 prin Harlem Gnohere, care a facut ca lupta la titlu sa ramana incinsa.

Pentru ros-albastri urmeaza trei zile de vacanta, ocazionate de jocurile echipelor nationale, acestia urmand sa revina la antrenamente joi dimineata.
In schimb, Romario Benzar, Mihai Pintilii, Constantin Budescu si Dennis Man au fost convocati pentru partidele amicale ale Romaniei cu Israel si Suedia, in timp ce Dragos Nedelcu si Florinel Coman vor evolua pentru Romania U21. De asemenea, Andrei Vlad a fost convocat la echipa nationala U19.

FC Steaua Bucuresti le multumeste numerosilor suporteri prezenti la Cluj pentru sprijin si ii asteapta in numar mare la partidele cu CSM Poli Iasi si CS Universitatea Craiova, din play-off, de pe National Arena!

Mai jos puteti citi caseta tehnica a partidei:

CFR CLUJ - FC STEAUA 1-1 (1-0)
Au marcat: Culio 38/ Gnohere 90+1

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Vinicius, Muresan, Peteleu - Culio, Hoban, D. Djokovic (Ionita 90+4') - Omrani (Mailat 66'), Tucudean (Costache 85'), Deac.

Antrenor: Dan Petrescu.

FC Steaua Bucuresti: Balgradean - Benzar, Planic, Gaman (C. Tanase 46'), Momcilovic - Pintilii, J. Morais - Man, Budescu, Teixeira (F. Tanase 46') - Alibec (H. Gnohere 71').

Antrenor: Nicolae Dica.

Cartonase galbene: Peteleu 31', 64', Muresan, Vatca 59' - in afara terenului, Hoban 89', Arlauskis 90+1'/R. Benzar 57', Alibec 74' - in afara terenului, Planic 79', Balgradean 80'.

Cartonase rosii: Peteleu 69'/ Pintilii 73'.

Meciul a fost arbitrat de Ovidiu Hategan (Arad), ajutat de asistentii Octavian sovre si Sebastian Gheorghe, din Satu Mare, respectiv Suceava, in timp ce al patrulea oficial a fost Robert Dumitru, din Sfantu Gheorghe. Observator de arbitri a fost pitesteanul Eduard Dumitrescu, iar Liga Profesionista de Fotbal a fost reprezentata de Constantin Statescu (Bucuresti).