duminică, 24 iunie 2018

REZUMAT VIDEO: Japonia - Senegal 2-2. CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL (RUSIA 2018)

C.M. de Fotbal 2018 din Rusia: Japonia-Senegal 2-2. Ambele echipe păstrează șanse de calificare, informează Știrile TVR. Japonia și Senegal au terminat la egalitate și au acumulat câte 4 puncte în grupa H. Meciul s-a transmis în direct pe TVR 1, TVR HD și pe TVR Plus.

FOTO ȘI REZUMAT VIDEO GOLURI Japonia - Senegal 2-2. Momentele importante ale meciului pe www.stiri.tvr.ro.

Senegalezii au deschis scorul după doar 11 minute. Sadio Mane, starul lui Liverpool, a înscris dintr-un ricoșeu fericit, după ce goalkeeper-ul Kawashima a respins greșit o minge ușoară. Japonia a început să preseze și a restabilit egalitatea în minutul 34. Inui, mijocașul cumpărat deja de Betis Sevilla de la Eibar, a finalizat o fază superbă. După ce Inui a zguduit bara transversală cu un șut de senzație în minutul 64, Senegal a preluat din nou conducerea, prin Wague, fundașul marcând cu un șut plasat din interiorul careului. Avantajul africanilor nu a durat decât 14 minute. Nou-intratul Keisuke Honda a profitat de o eroare incredibilă a apărării Senegalului și a înscris fără emoții din careu, notează www.gsp.ro.