sâmbătă, 23 iunie 2018

REZUMAT VIDEO: Serbia - Elveția 1-2. CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL (RUSIA 2018)

C.M. 2018. Elveția învinge Serbia cu 2-1 și este la egalitate de puncte cu Brazilia în Grupa E, informează Știrile TVR.
Elveția a învins Serbia cu 2-1 și este la egalitate de puncte cu Brazilia în Grupa E a Cupei Mondiale din Rusia. Meciul Serbia-Elveția a avut loc pe Kaliningrad Stadium din Kaliningrad și a fost transmis în direct la TVR1 și TVR HD.
Sârbii au pierdut meciul după ce au condus din minutul 5, când au deschis scorul printr-un gol marcat de Mitrovic, până în minutul 52, când elvețienii au restabilit egalitatea prin reușita lui Xhaka. În minutul 1 al prelungirilor, Shaqiri a adus golul victoriei pentru elvețieni.
Serbia are acum nevoie de victorie cu Brazilia pentru a se califica în optimi, în timp ce pentru Elveţia este suficient un egal cu Costa Rica şi va fi sigură de calificare, scrie www.stiri.tvr.ro.